SkvelyDarcek.sk

Internetový obchod Skvelydarcek.sk je jeden z našich ďalšich projektov.

Obchod Skvelydarcek.sk bol spustený bol spustený 11.6.2011. Prvotným produktom na tomto obchode boli silikónové hodinky JELLY, ktoré boli hitom roka 2011. Cieľom tohto projektu bolo stať sa najväčším predajcom týchto hodiniek na slovenskom trhu, čo sa aj podarilo. Za necelých 6 mesiacov bolo našou vybavených niekoľko tisíc objednávok na tieto hodinky, ale aj iný tovar. 

V prvom rade sme sa zamerali na optimalizáciu pre vyhľadávače - SEO. Optimalizovalo sa hlavne pre vyhľadávač Google, ako kľúčové slovo bolo zvolené "silikónové hodinky". Za niekoľko týždňov sa nám podarilo dostať našu stránku na popredné miesta v Google na spomínané kľúčové slovo.

 

1. Webdizajn

Dizajn stránky je zameraný na mladých ľudí od 13-30 rokov. Dôležitým prvkom eshopu sú bannery, ktoré poukazujú na TOP produkty obchodu a dávajú do popredia zľavnené produkty. Na tento obchod bol použitá upravený verzia systému OpenCart.

Pri dizajne a rozložení sme sa držali základných pravidiel prístupnosti a prehľadnosti internetového obchodu. Na každej podstránke produktu môžete nájsť všetky informácie, ktoré užívateľ potrebuje k nákupu. Na túto skutočnosť je potrebné pamätať pri každom internetovom obchode.

Skvelydarcek.sk - webdizajn

OkuliareWayfarer.sk - administrácia

 

2. Optimalizácia pre vyhľadávač Google.sk - SEO

 

Pri tomto obchode sme sa po analýze zamerali na kľúčové slovo silikónové hodinky.

 

V tejto časti bola prevedená registrácia do katalógov, registrácia do vyhľadávačov tovarov - Heureka.sk, Najnakup.sk, Pricemania.sk a ďalších. Pri tomto procese sme dbali na optimalizáciu produktových popisov pre vyhľadávač Heureka, keďže tento obchod ponúka rôznorodé produkty. Ďalej nasledovala tvorba kvalitných spätných odkazov a obsahu - popisy produktov a ďalšie texty, ktoré sú základom dobrej optimalizácie.

 

Pri tomto projekte bola taktiež použitá On-Page optimalizácia - optimalizácia zdrojového kódu, ktorú aplikujeme pri každom našom projekte.

  Návštevnosť z vyhľadávania Google.sk - Skvelydarcek.skObr. Návštevnosť stránky Skvelydarcek.sk z vyhľadávania - Google.sk

Na tomto grafe môžme vidieť stúpajúcu tendenciu návštevnosti z vyhľadávača Google.sk. Pri väčšine našich projektov sa snažíme dosiahnuť čo najvyšiu návštevnosť z vyhľadávania, keďže uživatelia, ktorý vstupujú na stránky z vyhľadávača, majú o danú službu/produkt najväčší záujem.

 

Výsledky optimalizácie na vybrané slová - vyhľadávač Google.sk

silikónové hodinky - 1. miesto

silikonove hodinky - 1. miesto

mini mp3 - 1. miesto

tieto výsledky boli namerané 1.9.2012

 

3. Reklama

 

Na propagáciu tohto obchodu boli použité viaceré prístupy internetovej propagácie. Okrem použitej PPC reklamy - Facebook, Adwords, Etarget a Heureka bola použitá bannerová reklama, PR články, zdieľacie súťaže na Facebooku a iné.

Tento obchod taktiež získal certifikát Overené zákazníkmi. Ako je možné získať certifikát "Overené zákazníkmi"? V prvom rade sú kvalitné služby a produkty. Vašim zákazníkom sa po 10 dňoch od objednania odošle anketa z portálu Heureka. V tejto ankete užívatelia odpovedajú na otázky o Vašom obchode. Ak bude väčšina užívateľov hodnotiť Váš obchod kladne, získate spomínaný certifikát.

Heureka.sk - PPC reklama      Facebook - PPC reklama      Etarget - PPC reklama      Google Adwords - PPC reklama

 

Ukážky niektorých reklamných jednotiek

Reklama Facebook - Mini MP3   Reklama Facebook - Alkohol tester

Reklama Facebook - USA plavky   Reklama Facebook - Shamballa

Shamballa - reklama Facebook